Звукоізоляція склопакета

У більшості з нас, які вирішили поміняти вікна, питання звукоізоляції стоїть не останнім. Ще більш актуально це для тих, хто живе поряд із "дітищами цивілізації" - автомагістралями, залізничними коліями, аеропортами тощо. Грамотний підхід до вибору склопакетів має допомогти значно знизити шум.

Звук — це механічні коливання та хвилі, що поширюються в газах (повітря, наприклад), рідинах, твердих тілах, які сприймаються людським вухом. Кількість коливань 1 сек. визначає частоту, яка вимірюється у герцах (Гц). Людина сприймає звук у діапазоні частот від 16 до 20000Гц. Найбільш чутливий до впливу середніх частот (від 400 до 3000Гц), а найменш чутливий до звуку на низьких частотах (до 400Гц). Гучність звуку виражається звуковим тиском, що вимірюється в децибелах (дБ). Різниця рівнів тисків 1дБ відповідає мінімальній величині помітної слухом. Якщо Вам здається, що звук став гучнішим у 2 рази, то це означає, що звуковий тиск підвищився на 10дБ (Або навпаки: якщо знизити звуковий тиск на 10дБ, то стане тихіше у 2 рази).

Поріг чутності прийнятий за 0дБ (це повна тиша). 10дБ - шелест листя, 75-80дБ - гучна музика або міська транспортна магістраль. 130-140дБ - больовий поріг.

Шум навколишньої людини середовища утворюється як результат складання звукових коливань безлічі міських джерел шуму, всі шуми мають різні амплітуди та частоти. Рівень шуму в кімнаті залежить від відстані, яка поділяє приміщення із джерелами шуму. Крім цього на рівень шуму впливає і вологість повітря, його температура, і наявність вітру, і наявність перешкоди, що відокремлює Ваші вікна від джерел шуму. Все ж таки основне джерело шуму — транспортні потоки на вулицях наших міст.

Звукоізоляція вікна залежить від кількох факторів: кількості та товщини скла, товщини повітряного прошарку між склом, герметичності стиків.

Під час випромінювання звуку виникає повітряний шум, який впливає на вікно. Випромінений звук досягає огорожі, перешкоди (наприклад, першого скла у склопакеті) і викликає його коливання. Зовнішнє скло, що коливається, випромінює звук у міжскляне простір, де повітря відіграє роль амортизатора, тобто на друге скло приходить вже ослаблений звуковий вплив, який, у свою чергу, викликає коливання другого скла, а воно випромінює звук у кімнату і, таким чином, шум «наздоганяє» людину.

Кожне скло розглядається як тонка пластина, яка згинається (вагається) під зовнішнім впливом звукової хвилі. Звукоізоляція конструкції має провал на так званій резонансній частоті. (Експериментально встановлена ??залежність, що визначає наявність двох частотних діапазонів звукоізоляції, розділених граничною частотою.) На цій частоті швидкість згинальних хвиль у склопакеті збігається зі швидкістю звуку в повітрі. При хвильовому збігу розподіл тиску поверхні склопакета точно відповідає розподілу амплітуди його власних коливань, що призводить до різкого збільшення інтенсивності коливань і зниження звукоізоляції. Після цього провалу звукоізоляція інтенсивно зростає. У склопакета резонансна частота знаходиться в області 200-250 Гц. На жаль, частота "транспортного" шуму теж лежить у цьому діапазоні. Основною метою звукоізоляційного проектування вікон є згладжування різких падінь звукоізоляції або максимально можливе виведення граничної частоти склопакета у бік частот, відмінних від діапазону частот вуличного шуму та області найбільшої чутності.

Якщо товщина повітряних прошарків у двокамерному склопакеті однакова, то такий склопакет практично не має переваг перед однокамерним, тому що в такому склопакеті відбувається підвищення граничної частоти і наближення її до області найкращої чутності. Так само, при однакових стеклах, їх граничні частоти (резонанси) збігаються і переваги, отримані за рахунок збільшення загальної сумарної товщини скла, пропадають, тому що гранична частота зміщується в зону середніх частот, які найбільш сприйнятливі людським вухом.

Таким чином, оптимальні характеристики мають двокамерні склопакети, у яких різні товщина і повітряних камер, і самих стекол. Звукоізоляція таких склопакетів становить близько 40 дБ та більше.

Особливо можна виділити звукоізолюючі властивості триплексу. Важливою перевагою цього багатошарового скла, що використовується для безпечного скління, є застосування з метою підвищення звукоізоляції. Триплекс, завдяки проміжному шару смоли, затримує високочастотні та середньочастотні звукові хвилі, чим вигідно відрізняється від монолітного скла, яке, піддаючись звуковим коливанням, починають резонувати і пропускати звук. Звукоізоляція триплексу завтовшки 7 мм становить 33 дБ!

Щодо заповнення склопакетів різними газами — у Чехії та Німеччині проводили випробування таких виробів. Дані випробування показали, що це практично не покращує показники звукоізоляції, виняток становить заповнення камер склопакета шестифтористою сіркою.

І, звичайно, на звукоізоляцію великий вплив надає герметичність стиків: ущільнювачі, по периметру рами та стулок, гарне прилягання яких повинна забезпечувати бездоганна робота фурнітури та герметична установка конструкції в отвір, тобто грамотний та якісний монтаж.

Телефони
068 125-89-34
068 359-88-65
068 359-88-12
(045 71) 7-50-50
icq: 629288657
Ми використовуємо
salamander wintech openteck maco vorne