Енергозберігаючі вікна

Проблема енергозбереження

У нашому з Вами недалекому радянському минулому кожен під'їзд прикрашали таблички, які закликали економити електроенергію, воду та тепло. Наводилися загрозливі цифри та несамовиті приклади безгосподарної витрати природних ресурсів, які, за великим рахунком, мало кого зачіпали, оскільки енергоресурси в нас були дешеві та доступні. Сьогодні ж, коли всі види викопного палива дорожчають буквально кожні півроку, проблема енергозбереження стала однією з найактуальніших країн СНД. Особливо це важливо, коли йдеться про тепло та затишок у будинках і квартирах: адже саме на опалення житлово-комунального господарства у нас у країні витрачається понад 40% енергії, що виробляється.

Варто також нагадати, що запаси викопного палива аж ніяк не нескінченні, а нові екологічно чисті способи обігріву житлових приміщень поки що перебувають у стадії розробки. Зазначимо і той сумний факт, що спалювання викопного палива для виробництва потрібної нам енергії не найкраще впливає на багатостраждальну природу. Адже при спалюванні нафти, вугілля та природного газу в атмосферу викидається двоокис вуглецю та продукти неповного згоряння, що спричиняють «парниковий ефект» - основну причину зміни клімату планети.


Щілі у вікнах – гроші на вітер!

Як говорив Маленький Принц: «Прокинувся вранці, вмився, привів себе в порядок – приведи до ладу свою Планету». Ваша планета - це Ваш будинок, і привівши його в порядок, Ви вже вносите свій невеликий внесок у збереження всієї планети. Наприклад, не обігріваючи даремно вулицю через щілини в старих вікнах. Так, так, така, здавалося б, дрібниця має найсерйозніші наслідки в глобальному масштабі, адже нещодавно було підраховано, що через вікна відбувається від 50 до 80 % загальних втрат тепла, особливо, за рахунок проникнення повітря крізь нещільні примикання (простіше кажучи) , через щілини) віконних коробок до прорізів стін, між рамою та стулкою та в місцях закладення скла.

На жаль, проблеми застарілих вікон не можна вирішити всілякими замазками, заклеюванням на зиму та іншими напівзаходами. Тут годиться лише радикальний засіб – заміна старих рам на сучасні віконні системи з герметичними склопакетами, ущільненнями між рамою та стулками та іншими енергозберігаючими рішеннями.

Скажете, така заміна коштує чималих грошей. Звичайно, спочатку доведеться витратити кошти на купівлю та якісний монтаж нових вікон, але ці витрати – не що інше, як реальні інвестиції, які дозволять економити ваші гроші багато років. Якщо говорити про економію конкретних грошей у конкретній сім'ї, то з'ясовується, що при заміні старих вікон на нові якісні економії збереження тепла в квартирах може становити від 30 до 50 %. У тих будинках, де вже поставлені лічильники тепла та мешканці платять лише за ту енергію, яку споживали (треба сказати, такий підхід набуває в нашій країні все більшого поширення), з'являється гарна можливість урятувати сімейний бюджет від зайвих витрат. Якщо ж інженерне обладнання будівлі залишає бажати кращого, сучасні вікна забезпечать у квартирі тепло та затишок, оскільки з ними навіть не надто гаряча батарея опалення зможе прогріти повітря у житлових кімнатах до комфортної температури.


Підібрали вікна, зберегли тепло

Якщо стратегічне рішення міняти вікна вже ухвалено, залишилося вибрати – на яких саме зупинитися? Безумовно, сучасне вікно має бути теплим, довговічним, зручним в експлуатації та естетичним. Але одна з основних функцій вікна (поряд з пропусканням світла) - все ж таки збереження тепла. По-справжньому якісні вікна забезпечують покращений теплозахист за рахунок таких важливих факторів, як збільшена ширина рами та стулки, наявності між ними не менше двох контурів ущільнення та герметичний склопакет.

Сьогодні ринок пропонує споживачеві безліч варіантів сучасних віконних конструкцій на основі різних матеріалів, з яких найбільш поширені дерево, алюміній та ПВХ (металопластикові вікна).

На перший погляд, саме дерев'яні вікна здаються найкращим вибором. Адже дерево має високі теплоізолюючі властивості, стійке до морозів (що не важливо в наших кліматичних умовах) і до того ж досить естетично. Але всі ці позитивні аспекти мають і зворотний бік. Будучи досить гігроскопічним матеріалом, дерево сильно залежить від вологості, яка може призвести до зміни його властивостей не на краще. Набухаючи та деформуючись під впливом вологи та температури, дерев'яні віконні профілі можуть змінювати свою форму та розміри та … О, жах! – ось вони, щілини, через які ми втрачаємо дороге тепло.

Крім того, деревина має такий суттєвий недолік, як горючість, знизити значущість якого можна за рахунок спеціальних антипіренових просочень та вогнезахисних покриттів, проте екологічність обробленої таким чином деревини залишається під великим питанням. А якщо говорити про заощадження природних ресурсів, вирубування цінних порід деревини аж ніяк не покращує екологічну ситуацію і навіть більше - здатна вплинути на зміну кліматичних умов у регіоні.

Предмети, виготовлені з алюмінію, відомі своєю довговічністю та міцністю, не дарма цей матеріал застосовують при виробництві літаків. Те саме можна сказати і про вікна з алюмінію. Такі вікна прослужать не одному поколінню, до того ж їх нескладно доглядати, і вони стійкі до різного роду негативних впливів.

Але й алюмінієві профілі не позбавлені недоліків, і основний мінус – висока теплопровідність. Тобто знову ж таки – тепло йде на вулицю, енергія витрачається задарма, а в будинку холодно та незатишно. Подолати цю проблему можна, заповнивши алюмінієву конструкцію спеціальними полімерними складами, що спінюються, проте подібні «теплі» алюмінієві профілі коштують набагато дорожче.

Ще одна неприємність - алюміній схильний до електрокорозії, тобто, стикаючись з іншими металами (особливо з міддю), він може деформуватися і навіть зруйнуватися. Так що взаємини алюмінієвих вікон із металевими елементами запірної та поворотної фурнітури (ручками, петлями тощо) виявляються дуже непростими. І тут позиції довговічності алюмінію стають хиткими.

Слідом за Європою, в Україні сьогодні все більшої популярності набувають вікна з ПВХ (полівінілхлориду). Вони збираються з багатокамерних ПВХ - профілів складної конфігурації з зміцнюючими металевими вставками. Такі конструкції дозволяють досягати високих показників теплоізоляції, особливо в поєднанні з двокамерними склопакетами, в яких використані спеціальні енергозберігаючі скла. В результаті економія енергії на опаленні при використанні якісних та правильно встановлених вікон із ПВХ досягає 70%.

Слід, однак, пам'ятати, що крім відмінних показників з енергозбереження, для створення в будинку комфортного мікроклімату також важливими є й інші експлуатаційні характеристики вікон, такі як стійкість до вітрових та дощових навантажень, мінімальні температурні деформації тощо.

Втім, провідні виробники пропонують універсальні віконні системи, які можна сміливо встановлювати і в морозному Якутську. Як один з оптимальних варіантів з точки зору перерахованих характеристик можна назвати вікна «КБЕ Еліт» з шириною рами та стулки 70 мм. Нова п'яти камерна система створена з урахуванням новітніх тенденцій у сфері тепло- та енергозбереження. Порівняно з вікнами попереднього покоління, теплоізоляційні якості системи «КБЕ Еліт» на 25% вищі. А зберегти ще більше тепла у квартирі тепер можна шляхом встановлення склопакета збільшеної товщини – до 42 мм.


Проблеми – вирішувати, вікна – міняти!

Отже, двох думок бути не може – на зміну старим вікнам мають прийти сучасні, теплі та якісні! Високий рівень теплоізоляції, екологічності, надійність та довговічність конструкцій, гарна звукоізоляція, стильний дизайн та легкість експлуатації – ось незаперечні переваги якісних сучасних вікон. Приємно усвідомлювати, що дозволити собі стати власником таких вікон, а отже, покращити якість свого життя, здатні сьогодні багато хто. До того ж, важливо, що, обираючи правильні вікна, можна не лише забезпечити комфортні умови собі та своїй сім'ї, а й сприяти вирішенню проблем глобального масштабу, таких як збереження довкілля! Тут є над чим задуматися!

Телефони
068 125-89-34
068 359-88-65
068 359-88-12
(045 71) 7-50-50
icq: 629288657
Ми використовуємо
salamander wintech openteck maco vorne