Важливо знати
За останні кілька років ВІКНА ПВХ стали дуже популярними та міцно увійшли до сучасного життя. Це й не дивно, оскільки вони мають цілу низку переваг. Завдяки високій щільності притвору та герметичності склопакета, вікна ПВХ чудово захищають від холоду, протягів, міського шуму та пилу, екологічно безпечні, зручні та прості в експлуатації та надовго зберігають свій чудовий зовнішній вигляд. До того ж вони легко вписуються в будь-який інтер'єр, як в ультрасучасному стилі модерністському, так і в спокійному класичному, т.к. мають воістину необмежені архітектурні можливості.
Полівінілхлорид - скорочено ПВХ - вид синтетичного полімеру, який ось уже багато років становить гідну конкуренцію природним матеріалам за рахунок наперед заданих споживчих властивостей. ПВХ не схильний до корозії та руйнування, стійкий до атмосферного впливу і абсолютно нешкідливий. І завдяки високій пластичності здатний приймати практично будь-які конфігурації.
Порівняння. Властивості ПВХ.
В даний час на нашому ринку представлені вікна з рамами з дерева, алюмінію та полівінілхлориду (ПВХ). Дерево має хороші ізоляційні властивості і має міцність, але вимагає більшого спеціального догляду, ніж ПВХ, особливо з часом. Хороші дерев'яні вікна піддаються глибокому антисептичному просоченню (проникнення антисептика до 50 мм углиб дерева). Для того, щоб дерев'яне вікно прожило якомога довше, роблять алюмінієве облицювання зовнішнього боку вікна.
ПВХ не вимагає ніякого спеціального догляду та ремонту, має високу міцність і досить хороші ізоляційні властивості. Термін служби вікна ПВХ може досягати 50 років. У цьому й криється дедалі більша його популярність у покупця.
Переваги пластикового вікна
Вікна із пластику виготовляються в Німеччині вже з середини 50-х років. Їхнє виробництво аж до сьогодні характеризується постійним зростанням. В даний час пластикові вікна на ринку становлять близько 47% (для порівняння: вікна з дерева – 30%, з алюмінію –21%, інші та комбінації – 2%).
Широке застосування знаходять переважно віконні профілі з непластифікованого, твердого ПВХ, з підвищеною ударною в'язкістю. Високий попит на вікна з ПВХ обумовлений причинами як економічного, так і технічного характеру.
Переваги для користувача
Пластикове вікно, професійно та якісно виготовлене з профілю сертифікованих систем, таких як Salamander (Саламандер), характеризується високою економічністю в експлуатації.
Вікна з ПВХ мають високий ступінь погодостійкості, забезпечують високу теплоізоляцію. Регулярного миття поверхні вікон цілком достатньо для того, щоб багато років їх зовнішній вигляд та експлуатаційні властивості не змінювалися.
Погодостійкість
У зв'язку з тривалим терміном експлуатації та пов'язаних з цим довготривалим впливом сонця, вітру та дощу велике значення приділяється забезпеченню високої погодостійкості. При цьому стійкість ПВХ залежить від ряду факторів.
Вирішальне значення як для технологічності, так і для погодостійкості профілю має система стабілізації. Salamander (Саламандер) вже багато років використовує найсучасніші присадки, що забезпечує оптимальне поєднання технологічної безпеки, погодостійкості та нешкідливості для довкілля.
Механічні властивості
Придатність профілю та вікон Salamander (Саламандер) у плані міцності при згинанні в цілому визначається в ході випробування, при якому одночасно враховується вплив властивостей матеріалу та геометрична форма профілю. Величезне значення для практичної роботи вікон мають кутові з'єднання профілю.
Міцність зварного кутового з'єднання залежить від властивостей використовуваного матеріалу та конфігурації профілю. Профілі Salamander (Саламандер), що використовують екологічні стабілізатори, забезпечують надзвичайно високу міцність кутового з'єднання. При регулярних випробуваннях міцності зварного шва з виробництва цей показник перевищує 180кг, за норми -120. (Наш динамометр - до 180кг :-)). Це на профілі Design 2D. На 3D – цей показник відповідно – вище.
Термічні властивості
ПВХ - це матеріал із низькою (0,16 - 0,17 Ватт/MK) теплопровідністю. Профілі з ПВХ схожі на властивості з деревом, тобто. є хорошими утеплювачами і практично не пітніють і не зледеніють.
Профілі темного кольору розширюються сильніше, т.к. при опроміненні сонячним світлом вони поглинають більше тепла. Необхідно враховувати, що через незначну теплопровідність, при односторонньому нагріванні, скажімо, сонячними променями, дійсне розширення профілю набагато менше теоретичного.
Вогнестійкість
Твердий ПВХ DIN 4102, Частина 1 відноситься до будматеріалів класу В1, тобто. важкозаймистим (самозаможним).
Оскільки вогнестійкість будівельного елемента крім матеріалу залежить також від форми та розташування вікон, її значення не може механічно переноситися на властивості всього профілю, а тому має випробовуватись у кожному окремому випадку.
На сьогоднішній день у будівельному нагляді Німеччини не існує вказівок з питань вогнестійкості вікон та віконних рам. При цьому не важливо, який матеріал застосовується. Вогонь поширюється в основному через скло, що руйнується.
Теплоізоляція.
Щонайменше з часу енергетичної кризи середини 70-х років теплоізоляція відіграє все більшу роль для покупців вікон. Це виявляється у посиленні вимог щодо питань енергозбереження. Загальні втрати тепла у будівлі через вікна, залежно від типу скління, становлять 20-30%. Ми розрізняємо два основні види теплових втрат:- Втрати за рахунок перенесення тепла. Ці теплові втрати виникають у ході переміщення тепла з опалювальних приміщень через будівельні елементи, у вікнах, наприклад, через раму та скло.
- Втрати тепла під час повітрообміну. Ці втрати відбуваються через наявність відкритих місць у будівлі, тобто. через відкриті вікна, а також нещільні з'єднання та вентиляційні люки. Тепло завжди прагне холодну сторону, тобто. взимку зсередини назовні. Потік тепла через внутрішні камери профілю із ПВХ незначний. Особливо багатокамерні профілі Salamander (Саламандер) мають відмінні теплоізоляційні властивості, їх наведений опір теплопередачі досягає (зі стандартним склопакетом 32мм) 0,66? 0,68 м? ?С/Вт. У разі використання склопакетів спеціальних конструкцій цей показник можна збільшити до 0,8 м? ?С/Вт. Подвійне, потрійне скління і особливо застосування спеціальних теплозахисних стекол сприяють досягненню хорошої теплоізоляції приблизно на тому ж рівні.
Шумозахист.
Звичайні вікна в порівнянні з масивними стінами, що їх оточують, значно програють не тільки в плані тепло-, а й шумозахисту. Основною вимогою до вікна як будівельної конструкції є його опір проникненню зовнішнього шуму всередину. Однак такі вимоги залежать від допустимих норм рівня шуму всередині приміщення. Вони можуть відрізнятися всередині тієї самої будівлі, залежно від призначення приміщення.
Важливим для визначення допустимого рівня шуму є облік джерел шуму всередині приміщення, наприклад побутових приладів.
При дуже сильному поглинанні "зовнішнього" шуму, за певних умов, проблемою може стати "внутрішній" шумовий фон. Ступінь зниження рівня шуму, що досягається установкою вікон, залежить головним чином від товщини скла, відстані між склом, положення та кількості ущільнень.
Шумопоглинаючі властивості вікна, таким чином, визначаються не тільки матеріалом рами, а й типом склопакета та виконання конструкції.
При шумопоглинаючому вікні особливого значення набуває щільність всіх з'єднань конструкції.Будь-які нещільності діють як "шумові містки", т.к. там, де проходить повітря, там і шум. Не менш важливим тут є правильність виконання вузла примикання зовнішніх елементів (відливів, карнизів і тп). Картина тут інша. Завдання полягає в тому, щоб виключити передачу механічних коливань від зовнішньої деталі на конструкцію виробу. В основному це вирішується за допомогою еластичних з'єднань.
Для максимального шумопониження ми рекомендуємо використовувати профіль Саламандер-3Д (Design-3D), і склопакет – як мінімум – із зовнішнім склом 4мм, а максимум – з триплексом. Про різні відстані між склом можна і не говорити - і так ясно, що це необхідно.
Підбиваючи підсумки можна сказати, що при вирішенні завдання максимального шумопониження важливою стає кожна дрібниця.
Протизламні властивості вікон
Захист від проникнення через вікно забезпечується за рахунок застосування певного типу скла.
Для захисту від злому, ми пропонуємо скла різних типів: від простого армованого та одношарового триплексу до багатошарового триплексу та склопакета підвищеної безпеки із захисною плівкою.
Екологічність та вторинна переробка
ПВХ, або полівінілхлорид - екологічно безпечний продукт, що є хімічною сполукою вуглецю, водню і зв'язаного хлору, що складається приблизно на 43% з нафтопродуктів і на 57% з кам'яної та кухонної солі. І хоча на зорі застосування в будівельній індустрії ПВХ справді містив окремі важкі метали, сьогодні всі провідні виробники пластикового профілю змінили хімічну формулу матеріалу на безпечну та пройшли необхідні екологічні перевірки. Тепер із пластику виготовляють побутові меблі, посуд (згадайте електричний чайник!), а в Німеччині пластикові вікна встановлюють навіть у санаторіях для алергіків. Що стосується пожежостійкості пластику та його токсичності, то в Німеччині поки що не зафіксовано нещасні випадки у зв'язку з цим. Більше того, досвід показав, що пластикові конструкції спалахують з великими труднощами і останніми, при пожежі вони не становлять небезпеки для людини. У російській практиці були випадки, коли під час пожежі, наприклад, у торговому павільйоні, єдиним уцілілим елементом були пластикові конструкції. Причому вони навіть не змінювали свого кольору! Свідченням екологічної безпеки нашої продукції є санітарно-епідеміологічний висновок №77.01.12.229.П.25986.11.3 на профіль Salamander (Саламандер). Сьогодні немає доказів того, що ПВХ у вікнах шкідливий для здоров'я чи довкілля. Навпаки, з екологічного погляду, ПВХ. завдяки можливості переробки - найбільш підходящий із альтернативних матеріалів.